Illustration © Nikki McClure

contentarea top menu

feminism_ua - Фемінізм_уа (LJ-community blog)

type=digital_archives

Info:
Ukrainian LJ-community blog with at the moment over 500 members (moderator: maryxmas); the blog covers a wide range of topics with an emphasis on feminist news, women's/human rights and equality, reproductive rights, feminism/gender studies/queer issues, culture, violence and power: "This community is for discussions on feminism, gender studies, and the struggle for equal rights for women and men. " Also provides lots of links to Ukrainian, Russian and international feminist blogs and LJ-communities.

Statement:
Ця спільнота призначена для обговорення питань фемінізу, гендерних студій, а також боротьби за рівність прав жінок і чоловіків.

Вкрай (аж до бану) небажані ненормативна лексика, особисті наїзди на присутніх, а також необгрунтоване критиканство в адресу фемінізму і жіноцтва.
Необгрунтовані наїзди на чоловіків за принципом "всі чоловіки казли" не бажані так само.

Загальні принципи, якими керується модераторка ([info]maryxmas) і які закликає всіх учасниць та учасників спільноти тримати в голові для плідного спілкування:

по-перше, ставитись з повагою до інших дописувачок та дописувачів.
якщо вам щось незрозуміло чи не подобається в їхній позиції -- замість критикувати, ліпше перепитайте, чи правильно ви зрозуміли -- і чому ця конкретна людина дотирмується оцих конкретних поглядів.

по-друге, пам"ятати, що скільки феміністок/феміністів -- стільки й фемінізмів.

по-третє, критикувати будь-який феміністичний напрям лише на конкретних прикладах.
(тобто заяви на кшталт "радикальні феміністки гонять" толеруватимуться лише тоді, якщо ви вкажете, якого напряму радикальні феміністки, в рамках якої концепції, в якій країні та в який період)

по-четверте, пам"ятати, що патріархат -- це всеохопна система. і в нас самих він теж присутній. і треба добряче слідкувати за собою, щоб не говорити патріархатної дурні. на кшталт "згвалтували -- сама винна", "б"є? чого ти від нього не йдеш?", "жінкам природньо сидіти вдома" і тому подібне.
а ще ліпше -- такої дурні не думати.

по-п"яте, навіть до ідеологічних опонентів ставитись ввічливо.

по-шосте, якщо ви бачите, що починається сварка (і я на неї ще не зреагувала) -- дайте мені знати. або коментом в будь-який пост в моєму журналі, або на мило (у профайлі), або у скайп -- mary_xmas.

по-сьоме, якщо ви знаєте когось, кому ця спільнота може бути цікава -- запрошуйте їх сюди.

по-восьме, якщо вам трапляється якийсь цікавий матеріал чи інформація про фемінізм, права жінок, дітей чи чоловіків -- будь-ласка, кидайте сюди посилання на нього. це буде корисно і цікаво для всіх.

по-дев"яте, заради зручності користування спільнотою, прошу ставити теги. наприклад, події, стаття, інформація, книги, фільми, питання, права жінок, права чоловіків, права дітей, насильство і таке інше.

якщо у вас є якісь зауваження чи пропозиції стосовно спільноти -- прошу дуже, діліться ними.

Location

Kiev
Ukraine
50° 27' 0.36" N, 30° 31' 24.24" E
Names of Producers/organizers/editors/creators: 
moderator: maryxmas
Timerange, Issue-nr, ...: 
2004 - now
Language of project: 
Ukrainian, Russian
Image: 
Topic: 
Grassroots media in Europe
Human rights
LGBT and queer issues
Networking & community building
Reproductive rights
Sexual violence