Illustration © Nikki McClure

contentarea top menu

gitA - genderová informační a tisková agentura (News Agency, E-zine, 2006-2009)

type=digital_archives

Info:
Czech news agency: "an independent, gender-sensitive news agency, providing gender-sensitive news and current affairs"; emphasis on women's rights and equality, feminist news, media etc.; gitA also encompasses a database for journalists/media (Gender based media service) that provides links to various women's/feminist and other organisations and websites/media dealing with gender issues, a glossary, statistical data and reports as well as a bibliography; the project ran from 2006 until 2009 when funding stopped and the service was (temporarily?) closed; at the moment they are searching for further funding

Statement:
Vidíme svět různorodě!

gitA je nezávislým projektem v rámci činnosti proFem, o.p.s., zaměřeným na bezplatné (bezplatný servis je nabízen v pilotní fázi projektu) poskytování informačního servisu novinářské obci, občanskému sektoru a široké veřejnosti prostřednictvím agenturního portálu www.ta-gita.cz.

Ambicí agentury je upozorňovat na stereotypy a bourat zažité předsudky. gitA do svých příspěvků cíleně vnáší genderově citlivý pohled na společnost. Redakční tým aktivně vyhledává opatření směřující k odstranění diskriminací, změnám způsobu myšlení a zavádění principu rovností šancí s cílem srozumitelně o nich informovat média i širší veřejnost. gitA kromě toho poskytuje mediální prostor ženským neziskovým organizacím, opomíjeným či znevýhodňovaným skupinám a jednotlivcům.

Cílem tiskové agentury gitA je přispívat k rozšíření pohledu na svět nabízeného mainstreamovými médii o nové aspekty - nahlížené z odlišného úhlu pohledu.

Location

Prague
Czech Republic
50° 5' 16.1196" N, 14° 25' 13.656" E
Names of Producers/organizers/editors/creators: 
proFem o.p.s. chief editor: Kateřina Jonášová
Timerange, Issue-nr, ...: 
2006 - 2009
Language of project: 
Czech
Topic: 
Grassroots media in Europe
Networking & community building
Representation of women