Illustration © Nikki McClure

contentarea top menu

Ladyfest Vilnius 2009 (Lithuania)

type=digital_archives

"APIE LADYFEST

Ladyfest'as yra metiniai ne pelno siekiantys globalūs muzikos ir meno festivaliai, skirti propaguoti moterų idėjas ir judėjimą. Leidifestas kilo iš „Pasidaryk pats“ (DIY – Do It Yourself) etinio judėjimo idėjų, postūmį ir įkvėpimą šiam renginiui suteikė feministinis-muzikinis Riot Grrrl judėjimas, atsiradęs 1990 m. Olimpijoje, Vašingtono valstijoje (JAV). Pirmasis Leidifestas ten pat įvyko 2000 m., o per pirmus ketverius metus visame pasaulyje įvyko 64 tokie festivaliai.
Kiekviename regione festivalis organizuojamas nepriklausomai nuo kitų, dažniausiai jo iniciatyvinė grupė yra moterys savanorės. Visi Leidifesto festivaliai pasižymi tuo pačiu pavadinimu ir filosofija. Šie bendri rėmai savanorių yra užpildomi kiekvienai kultūrai, visuomenei unikaliu turiniu – menais, muzika, filmais, seminarais (workshops), kitomis veiklomis.
Leidifesto renginiuose dalyvauja įvairios muzikinės, politinės grupės, vyksta paskaitos, seminarai ir diskusijos aktualia lyčių tematika. Per festivalį paprastai išbandoma ne tik tradiciškai moteriškam lyties vaidmeniui “netinkanti” veikla (gitaros, riedlenčių, mechanikos kursai, atviro mikrofono sesijos), bet skatinama įsitraukti ir į tokius užsiėmimus kaip mezgimas, rankdarbiai, šokiai. Šiais renginiais yra siekiama skatinti merginų ir moterų saviraišką bei tobulinti jų sugebėjimus.
Akcentuojami antiseksistiniai ir antihomofobiniai Leidifesto tikslai ir idealai.
Nepaisant skirtingo turinio ir keliamų problemų, visi Leidifesto festivaliai siekia to paties pirmojo Leidifesto Olimpija iškelto tikslo – ne tik pabrėžti ir džiaugtis jau esančiu moterų indėliu į kultūrą, mokslą, bet ir šviesti, įgalinti ir įkvėpti publiką „eiti namo ir kurti savo pačios/paties gyvenimą savo erdvėje“.
Lietuvoje pirmasis Leidifestas „Sabotažo“ pavadinimu surengtas 2007 m. gegužės 10-12 dienomis Vilniuje." (http://www.ladyfest.lt/apie.html)

Location

Vilnius
Lithuania
54° 41' 22.9524" N, 25° 16' 26.5728" E
Date: 
04/27/2009 - 05/16/2009
Image: 
Topic: 
Ladyfest